Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto

Ylintä valtaa seurakunnassa käyttää kirkkovaltuusto. Se päättää mm. talousarviosta, kirkollisveroprosentista, virkojen perustamisesta ja rakennushankkeista.

Valtuusto valitaan vaaleilla neljäksi vuodeksi kerrallaan. Nykyisen valtuuston toimikausi on 2019-2022

Kirkkovaltuusto 2019-2022

Linkki Päätökset ja pöytäkirjat

puheenjohtaja Juho Pettersson
varapuheenjohtaja Leena Laurén

Aaltonen Marketta    
Eronen Raija 040-729 1026 rteronen@gmail.com
Haho Eevi 040-575 1820 eevi.haho@haho.fi
Hakamäki Raila   raila.hakamaki@somero.fi
Hyytiäinen Petteri    
Känkänen Petri    
Kärki Hanna-Liisa 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Langueu Nganou Epse Roto Colette    
Lankinen Anu 050-352 7675 anu@lankinen.mobi
Laurén Leena 050-339 1390 leena.lauren@somero.salonseutu.fi
Lehtinen Riitta    
Manni Markku    
Merivirta Pirjo 040-836 0178 pirjo.merivirta@seutuposti.fi
Mettovaara Elina 044-594 4432  
Mäki-Teeri Markku    
Noki Katja 050-591 2494 katja.noki@smail.fi
Pettersson Juho 050-593 9120 juho.pettersson@op.fi
Salonen Tuula 040-740 6274 ttm.salonen@gmail.com
Valve Ismo 044-580 1702  
Varjus Jutta 040-517 1014 jutta_varjus@hotmail.com
Vasama-Kakko Kaisa 044-282 7874 kaisa.vasama-kakko@ebaana.net
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net
Virtanen Minna 044-331 9933 suorantaminna@outlook.com

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Kirkkovaltuuston esityslistat