Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto

Ylintä valtaa seurakunnassa käyttää kirkkovaltuusto. Se päättää mm. talousarviosta, kirkollisveroprosentista, virkojen perustamisesta ja rakennushankkeista.

Valtuusto valitaan vaaleilla neljäksi vuodeksi kerrallaan. Nykyisen valtuuston toimikausi on 2015-2018.

Kirkkovaltuusto 2015-2018

Linkki Päätökset ja pöytäkirjat

puheenjohtaja Juho Pettersson
varapuheenjohtaja Tarja Kankare

Aaltonen Marketta   marketta.aaltonen@somero.fi
Eino Pauli 040-934 3308 pauli.eino@smail.fi
Kallio Anja 045-234 1676 anja.k.kallio@gmail.com
Kankare Tarja, kv:n vpj 044-921 5835 kankare.tarja@gmail.com
Kujansuu Antti    
Känkänen Petri 050-516 4843 petri.kankanen@luukku.com
Kärki Hanna-Liisa 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Langueu Nganou Epse Roto Colette 040-356 0624  
Lankinen Anu 050-352 7675 anu@lankinen.mobi
Laurén Leena 050-339 1390 leena.lauren@somero.salonseutu.fi
Lehtimäki Anneli 050-355 5311  
Lehtinen Riitta 0400-477 929 riitta.a.lehtinen@gmail.com
Manni Markku   markku.manni@gmail.com
Merelle Jody 044-211 8423 jodymerelle@hotmail.com
Mettovaara Elina 050-415 1775 elina.mettovaara@evl.fi
Mäki-Teeri Markku   m.makiteeri@suomi24.fi
Noki Katja 050-591 2494 katja.noki@smail.fi
Pettersson Juho, kv:n pj. 050-593 9120 juho.pettersson@op.fi
Roto Touko   touko.roto@smail.fi
Ruuhilehto Taina 040-513 8857 taina.ruuhilehto@live.com
Salonen Tuula 040-740 6274 ttm.salonen@gmail.com
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net
Haho Eevi 0405751820 eevi.haho@haho.fi

Kirkkovaltuuston esityslistat