Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvoston kokous

Kirkkoneuvosto 

Linkki Päätökset ja pöytäkirjat

Kirkkoneuvosto valmistelee kirkkovaltuuston päätettäviksi menevät asiat. Lisäksi se toimii hallinnon ja toiminnan johdossa. Yhteisen kirkkoneuvoston puheenjohtaja on kirkkoherra ja hänen lisäkseen kahdeksan jäsentä, jotka kirkkovaltuusto valitsee kahdeksi vuodeksi kerrallaan.

Kirkkoneuvoston jäsenet 2019-2020

Hyytiäinen Petteri    
Knuutila Jaakko, pj 044-721 4010 jaakko.knuutila@evl.fi
Känkänen Petri    
Kärki Hanna-Liisa, vpj 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Langueu Nganou Epse Roto Colette    
Lankinen Anu 050-352 7675 anu@lankinen.mobi
Lehtinen Riitta    
Manni Markku    
Vasama-Kakko Kaisa 044-282 7874 kaisa.vasama-kakko@ebaana.net
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net

 

Somerniemen kappelineuvosto 2019-2022

Puheenjohtaja Hanna-Liisa Kärki

Aaltonen Terttu 050-595 0679 terttu.aaltonen60@gmail.com
Juselius Tapani 050-505 1248  
Kärki Hanna-Liisa 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Malkki Leo 040-817 4231 malkki.leo@gmail.com
Manner Pentti 050-544 3163 pentti.manner@seutuposti.fi
Mäkinen Nina 0500-726 704  
Ojala-Sirro Irina 0400-781 492 irina.ojala-sirro@outlook.com
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net

 

 


 


 


 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat

Kirkkoneuvoston asialistat