Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvoston kokous

Kirkkoneuvosto 

Linkki Päätökset ja pöytäkirjat

Kirkkoneuvosto valmistelee kirkkovaltuuston päätettäviksi menevät asiat. Lisäksi se toimii hallinnon ja toiminnan johdossa. Yhteisen kirkkoneuvoston puheenjohtaja on kirkkoherra ja hänen lisäkseen kahdeksan jäsentä, jotka kirkkovaltuusto valitsee kahdeksi vuodeksi kerrallaan.

Kirkkoneuvoston jäsenet 2017-2018

Aaltonen Marketta   marketta.aaltonen@somero.fi
Eino Pauli 040-934 3308 pauli.eino@smail.fi
Lilli-Irmeli Hintsa, pj (15.10. asti) 044-721 4014 lilli-irmeli.hintsa@evl.fi
Kankare Tarja 044-921 5835 kankare.tarja@gmail.com
Känkänen Petri 050-516 4843 petri.kankanen@luukku.com
Kärki Hanna-Liisa, vpj 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Langueu Nganou Epse Roto Colette 040-356 0624  
Lankinen Anu 050-352 7675 anu@lankinen.mobi
Manni Markku   markku.manni@gmail.com
Pettersson Juho 050-593 9120 juho.pettersson@op.fi
Suomalainen Tellervo 0500-782 060 tellervo.suomalainen@luukku.com
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net

 

Somerniemen kappelineuvosto 2017-2018

Puheenjohtaja Hanna-Liisa Kärki

Aaltonen Terttu 050-595 0679 terttu.aaltonen60@gmail.com
Juselius Tapani 050-505 1248  
Kärki Hanna-Liisa 044-543 5022 hannaliisa.k@outlook.com
Malkki Leo    
Manner Pentti 050-544 3163 pentti.manner@seutuposti.fi
Munter Hanna    
Ojala-Sirro Irina 0400-781 492 irina.sirro@outlook.com
Veikkola Heikki 040-514 2597 heikki.veikkola@sposti.net

 

Johtokunnat

Diakoniatyön johtokunta 2015-2018

Aaltonen Marketta, pj.   marketta.aaltonen@somero.fi
Hakamäki Raila 044-096 602 raila.hakamaki@somero.fi
Kankare Tarja 044-921 5835 kankare.tarja@gmail.com
Kurttila Harri 040-739 0103 kurttila@saunalahti.fi
Merelle Jody 044-211 8423 jodymerelle@hotmail.com
Nivalinna Vesa 0400-431 263 lasse.nivalinna@ebaana.net
Roto Touko   touko.roto@smail.fi
Tuuminen Outi 040-591 7748 outituuminen@gmail.com

 

Kasvatustyön johtokunta 2015-2018

Haho Eevi 040-5751820 eevi.haho@haho.fi
Hyytiäinen Petteri    
Korpihuhta Ulla 040-843 1981 ulla.korpihuhta@gmail.com
Lankinen Anu 050-352 7675 anu@lankinen.mobi
Manni-Pettersson Päivi    
Noki Katja 050-591 2494 katja.noki@smail.fi
Sjöberg Juha-Pekka    
Talikka Jussi 044-051 9767 justal.ky@gmail.com
Vuola Leo-Pekka, pj.   leksa.vuola@gmail.com
Älli Päivi 050-492 7603 allipaivi@gmail.com

 

Lähetys- ja ystävyysseurakuntatyön johtokunta, toimikausi 2015-2018

Honkanen Markku    
Kalin Anne 050-410 2241 anne@puuduu.fi
Känkänen Petri 050-516 4843 petri.kankanen@luukku.com
Merivirta Pirjo    
Roto Matias 040-356 0625 rotomatias44@gmail.com
Ruuhilehto Taina, pj. 040-513 8857 taina.ruuhilehto@live.com
Virtaperko Pentti    
Välttilä Taru 0400-439 027 taruvalttila@gmail.com

 

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Kirkkovaltuuston esityslistat